19 Kasım 2017 Pazar

MHP nereye gidiyor?

Kemal Uysaler

Kemal Uysaler

E-Posta : kuysaler@yahoo.com

 28.05.2014 günü MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli, yaptığı bir açıklamada, AKP ile ilgili olarak “biz aynı kökten gelen iki kardeş partiyiz” ifadesini kullanmıştır.

Demokrasinin sandığa mahküm edildiği ve demokrasinin sandıkla eşanlamlı kılındığı ülkemizde, Sayın Devlet Bahçeli’nin bu açıklaması karışısında kafam karıştı. Nasıl karışmasın ki?

Acaba Sayın Bahçeli, bu açıklaması ile: dün solculara karşı devletin fedailiğini üstlendik, bu gün Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde de yine solculara karşı, “biz AKP’nin fedaileriyiz”mi demek istedi, ya da “bir zamanlar bozkurttuk, şimdi akkurt olduk”mu demek istedi? Veya sağ seçmenleri, iktidarın alternatifi olduklarını göstererek, MHP ekseninde toplamak istediği için mi söyledi? Ben bu açıklamayı nasıl algılamalıyım?

Evet, MHP kendisini iktidar partisinin alternetifi olarak görebilir, görmüş olması da en doğal hakkıdır. Ancak MHP, gerçekten iktidarın alternetifi olmayı ve iktidara gelmeyi düşünüyor ise; öncelikle kendisini yenilemeli, çağı anlamalı ve algılamalı, kendisi olmalı ve bu tür açıklamalarla hiçbir gücün, hiçbir otoritenin koltuk deyneği olduğu imajını yaratmamalıdır.

Sayın Devlet Bahçeli’nin, yaptığı bu açıklama beraberinde çok sayıdaki soruları da getirmiştir.

Şöyle ki;

Acaba Sayın Devlet Bahçeli, DSP, MHP ve ANAP Koalisyon Hükümeti’nden kardeş partisini iktidar yapmak için mi istifa etmiştir?

Sayın Devlet Bahçeli, bu açıklaması ile düne kadar sürekli olarak eleştirdiği ve yerden yere vurduğu AKP’nin icraatlarını onaylamış ve bu icraatlera ortak olduğunu mu belirtmek istemiştir

Acaba Sayın Devlet Bahçeli, bu açıklaması ile sürekli olarak karşısında olduğunu belirttiği “açılım süreci”ni onayladığını ve desteklediğini mı söylemek istemiştir?

Acaba Sayın Devlet Bahçeli, bu açıklması ile Ergenekon ve Balyoz adı verilen davaların savcısı olarak Başbakan’ı mı gördüğünü mü söylemek istemiştir?

Acaba Sayın Devlet Baçeli, bu açıklaması ile 17 ve 25 Aralık operasyonlarını AKP gibi bir darbe olarak gördüğünü mü söylemek istemiştir?

Cumhurbaşkanılığı seçimi için çatı arayışlarını sürdüren Sayın Devlet Bahçeli’nin, CHP’den gelecek bir öneriye sıcak bakacağını sanmıyorum. Zira  Sayın Devlet Bahçeli tarafından  mevcut Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’e öneri götürdüğü söylentileri yayılmaya başladı.
Bu söylenti ne derece doğrudur, bilemiyorum. Ancak bu olmayacak bir durum da değildir.
Sayın Devlet Bahçeli, böyle bir yaklaşımla; bir taraftan AKP’yi bölmek için AKP dışındaki kesimlerinde oylarını almak düşüncesinde olabilir, ya da bu önerisinde samimi de olabilir. 
Bunları önümüzdeki günler gösterecektir.

Son olarak şunu sormak istiyorum: 28 Mayıs günü Sayın Devlet Bahçeli’nin AKP ile ilgili yapmış olduğu açıklamayı MHP’liler benimsiyor ve de onaylıyorlar mı açaba? 


29 Mayıs 2014 Perşembe 16:10
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA