19 Kasım 2017 Pazar

Tek seçici Erdoğan, Ahmet Çakır’ı seçti

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

AKP (daha doğrusu onun tek seçicisi) kararını verdi. Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Çakır. Hayırlı olsun demekten başka elden bir şey gelmez. Bundan kısa bir süre önce bu tek seçici ilimize geldi. Ortalıkta ciddiye alınacak bir laf dolaşmaya başladı. Tek seçici (nam-ı diğer Abdülhamid-i Salis) Malatya’yı hiç beğenmemiş! Zengibar Pehlivanını haşlamış! Bu rivayet, günlerce ortalarda dolaştı durdu! Belki de çarşıda pazarda poster savaşlarına girişen çeşitli çap ve ebattaki aday adaylarının dedikodusudur! 

Geçenlerde Sayın Çakır, havaalanından şehre, önünde ve arkasında iki eskort bulunan bir konvoy eşliğinde duhul etti. Görüntü iç açıcı değildi. Konvoya katılan yandaşlarından bizzat dinledim. Elli araç para ile kiralanmış! Konvoydaki araç sayısı da o kadarcıktı zaten. Araçların çoğunda yalnızca sürücü vardı! 

Bir şey açıkça ortada. AKP seçimi kaybetmek için elinden ne geliyorsa onu fazlası ile yapıyor! Yine de en büyük favori. İki ihtimal var.

Ya karşısındaki partilerde veya bu işe haricen soyunan kişilerde hiçbir numara yok! Ya da Malatyalı “odunum da odunum” diye direterek kendisine gavur eziyeti yapılmasından hoşlanır hale geldi!

Kutsal yalnızlık

AKP’nin dış politikası, meyvelerini vermeye devam ediyor! Gelin duruma bir göz atalım. 

1- AB yolu ebediyen kapandı! Üyelik görüşmeleri devam etmesine rağmen birisi kalkıp Türkiye’nin –zaman kavramı olmaksızın- AB’ye tam üye olacağını söylese yakalayıp Elazığ’a götürüp, Rahmetli Mutemit Yazıcı’nın hastanesine kapatırlar! Bir tek AB Bakanı bundan muaf olabilir! 

2- Türkiye, nihayet Ortadoğu’dan, iktidarın kendisini soyutlayamadığı Arap Dünyası’ndan kırmızı kartla dışarı atıldı! Gelin bütün Ortadoğu’da Başbakanın kalan müttefiklerine bakalım. 

a) Filistin Yönetimine kan kusturup, Bağımsız Filistin’in önünün kesen terör örgütü Hamas, 

b) Kırmızı bültenle aranan, binlerce insanın katili Sudan Devlet Başkanı, 

c) Alçak, satılık, emperyalizmin maşası İhvan,

d) Bütün dünyada Müslümanlığın yüz karası haine gelmiş, kanlı katil, insanlık düşmanı El Kaide ve benzeri örgütler,

Elde var Katar! 

Siz, AKP yalakalarının palavralarına bakmayın! Gelinen nokta tam bir hezimettir! 

Neden böyle oldu?  Siz, ülkenin kaderi ile ilgili dış politika konusunda, takla güvercini gibi, sabah başka, akşam başka türlü davranırsanız, açık açık mezhepçilik yaparsanız, içerde PKK ile görüşme masasına oturup, nispet olsun diye Barzani ile seçim toplantısı düzenlerseniz, Füze Kalkanı adı altında İran’ın yok olmasına neden olacak İsrailî projelere imza atıp, hiçbir şey olmamış gibi İran’la diyalog ararsanız, içeride Kürtlere şirin görünüp, Rojawa’da El-Kaideci ırz düşmanlarına lojistik destek sağlarsanız olacağı budur! 

İktidar, içgüdüsel davranarak, “…Gerici olsun beş kuruş fazla olsun!..” tavrını sürdürdüğü sürece bugünleri bile ararız! 

3- ABD, Rusya, Çin gibi dünyanın önde gelen güç odakları tedricen Türkiye’den uzaklaşmışlardır! 

Önce insan

Kamer Genç, beğendiğim, takdir ettiğim bir politikacı tipi değildir. Zaman zaman ani ve sorumsuz çıkışları olan bir insandır. Ancak, iktidarın egzoz borusu haline gelen medyadaki uşak ruhlu tipler, onun söyledikleri sözleri bahane ederek, bu ülkedeki namuslu, demokrat ve ilerici kesimlere saldırmayı itiyat haline getirdiler! 

Behey uşak ruhlu herifler! Kamer Genç nihayet bir insandır ve –diyelim ki- hata yapmaktadır. Siz bir kendi halinize baksanıza! Bir yaratık, kimliğini, kişiliğini, vicdanını, cüzdanını, namusu olan kalemini… -kayıtsız şartsız- birilerinin emrine vermişse, kıyamet kopsa her türlü yanlışın arkasından gidiyorsa, dünya malı için bütün değerlerinden vazgeçmişse, kimin eşeğine binse onun türküsünü çığırıyorsa ondan ne hayır gelir?

Sidik yarışı

Aylardır, İktidar-Cemaat ya da Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen çekişmesi üzerinde bir tartışma var! Bir kısım geri zekâlılar, bunların birbirlerine düşeceğini, böylece iktidardan uzaklaşacaklarını sanıyorlar! Ham hayaldir! Bunlar birlikte, T.C.’yi kuşatmış, bütün devlet kaynaklarını ele geçirmiş, Türkiye’deki ekonomik kaynakları paylaşmış, devlet kadrolarına kendi adamlarını yerleştirmiş iki irticai unsurdur! Bir elleri devletin bütçesindedir, diğer elleri –mütedeyyin saf- vatandaşın cebindedir! Hiç mamayı bırakıp giderler mi? Bunların kavgası  –vallahi ve billahi- rant kavgasıdır! İşin içinde azıcık da sidik yarışı vardır! 

Çağrı (The Message)

Ey Ümmet-i Muhammed! Bunların ortak amaçları birdir! Senin kutsal din duygularını paraya, dünya malına çevirerek büyük servetler elde etmek, güç ve iktidar sahibi olmak! İktidarın ilk yıllarından beri sana maval okuyup duruyorlar! Diyorlar ki: Hele bir durun! Şu Ergenekoncularla, Avrupalı gâvurlarla, Amerikalı Şeytanla, Farmason Türk Ordusu ile hesaplaşalım! Siz şimdilik fedakârlık edin! Hatta elinizde avucunuzda ne varsa onu da bize verin! İnşallaaaaaah! Biz bunların hakkından gelirsek size de sıra gelecek! Cenneti ayağınıza getireceğiz! Siz de payınızı alacaksınız! Sabredin, sabredin! 

Aradan bu kadar yıl geçti! Sıra size geldi mi? 

Size insanlık namına söyleyeyim! Vallahi, billahi ve tallahi! Sıra size asla gelmeyecek! Bunlar sizin sırtınızdan saltanat sürmeye, iktidar sahibi olmaya ve güçlerini arttırmaya devam edecekler! Size ucunu dahi göstermeyecekler! 
Sizden her zaman bir şeyler isteyecekler! 

- Çocuk yapmanızı isteyecekler! 

- Karılarınızın kızlarınızın başını örtmenizi isteyecekler!

- Günde bin kere kendilerine (Allah’a değil) şükretmenizi isteyecekler! 

- Her zaman sabretmenizi, sabretmenizi, sabretmenizi isteyecekler! 

- Fedakârlık, fedakârlık, fedakârlık isteyecekler! 

Bir kere hata edip “…Yahu! Şu dünya malının ucundan bize ve çocuklarımıza da bir kırıntı atın…” derseniz, onları eleştirirseniz, onların bir dediklerini iki ederseniz yandınız ki ne yandınız! Ne kâfirliğiniz kalır, ne münafıklığınız kalır, ne bozgunculuğunuz kalır! 

Kendileri sizin sırtınızdan saltanat sürecekler, sizden, -zahmet olmazsa- öbür dünyaya kadar bekleyivermenizi isteyecekler!

Size asla sıra gelmeyecek! 


02 Aralık 2013 Pazartesi 23:37
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Eline sağlık

    Misafir 03 Aralık 2013 19:21 Bu yazı için size sadece tebriklerimi iletir kaleminize Allah güç versin derim...

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA