18 Ekim 2017 Çarşamba

Political Survıvor

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

Siyasi bir unsur olarak var edildiğinden beri, Saray Mukimi ile yedeğindeki AKP'yi bu kadar TELAŞLI görmedim. MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı)'in başındaki zatın, "yoruldum" diyerek iktidar partisinden aday olması ile başlayan (TRAJİ)KOMİK olaylar bu PANİK havasının önemli göstergesi! Haram Saray'da mukim zat, telaşını ve korkusunu gizleyemedi değil mi?

 

Kullarını toplayıp dedi ki: "Ulan ne yapıyorsunuz? Bu seçim diğer seçimlere benzemez! Başta ben olmak üzere hepimiz, önce hakim karşısına çıkma, sonra da deliğe girme tehlikesi ile karşı karşıyayız! İsterseniz adamlarımın hazırladığı KLİBİ size izleteyim! Bakın, bu seçimde bizi SALT ÇOĞUNLUK falan kurtarmaz! Ne yapıp edip Anayasa'yı değiştirmek zorundayız! Bu nedenle de (ailecek) bize normal seçim çalışmalarından başka şeyler de lazım! Siz (bir sürü beceriksiz) kalkıp İŞ YAPACAK TEK ADAMI elimden alıyorsunuz!

 

Ondan sonraki gelişmeler malum değil mi? MİT oldu TİT (Tayyip İstihbarat Teşkilatı)!

 

* İki (hatta birbuçuk) adam, ellerini kollarını sallayarak, kameraları ile, SİLAHLARI ile bir adliye binasına girip bir savcıyı rehin aldılar. Adamların her hareketlerinin, net olarak ve en ileri teknoloji kullanılarak görüntülenmesi çok ilginçti! Hemen -seçilmiş- bir kaç avukat ile bir Baro Başkanı, eylemcilerle pazarlık yapmak üzere çağrıldı! Bu tip eylemlerde, UZMAN kim varsa dışarıda bırakıldı, bir İLGİNÇ operasyon yapıldı. Velhasılıkelam eylemciler ve rehine ÖLÜ OLARAK ELE GEÇİRİLDİ!

 

* Ağrı'daki KOMİK olaylar, Haram TV dizileri gibi! Valinin emri ile bir yere asker gönderiliyor. Onbeş (baş) asker çatışma(!) alanında unutuluyor! O askerler, teröristler tarafından kurtarılıyor!.. Olay daha başlar başlamaz miting alanlarında halka duyuruluyor! Başbakan suretinin eline bir kağıt sıkıştırıyorlar! Adamın -her zaman olduğu gibi- dünyadan haberi yok! Sonrasında herkes başka telden çalıyor! Bu operasyon(!) ileride çocuklar için bir bilgisayar oyunu haline getirilse, özürlüler için faydalı olur sanıyorum!

 

...

 

Benzer  olayların devam edeceğinden kimsenin kuşkusu yok! İmralı Mukimi de bu yüzden telaşlı! Diyor ki: "... silahlarınızı gizleyin, sizi dövseler de sesinizi çıkarmayın... ADAMLARA VERİLMİŞ SÖZÜMÜZ VAR!.."

 

Geçenlerde ilginç bazı gelişmeler oldu. Haram Medya'nın bir gazetesi, durup dururken Atatürk'ün, Seyid Rıza ile görüştüğünü, af dilemesi halinde kendisini affedeceğini söylediğini, af dilemeyince de "...götürün gereğini yapın..." dediğini v.s. ileri sürdü. Bir de BELGE(!)DEN bahsediliyordu.

 

Belge diye ortaya koydukları şeyin foyası hemen ortaya çıkıverdi. Evet birileri bir tertip peşinde idiler ama -bereket versin- o kadar zeki ve bilgili değillerdi! 1938'deki olayları bugünkü argümanlarla yazmaya çalışmışlardı. Arada kullandıkları bir "JEEP" kelimesi aptallıklarını kabak gibi ortaya çıkarmıştı. Çünkü, JEEP henüz o tarihlerde İCAT EDİLMEMİŞTİ!

 

Belge(!)nin eski görünmesi için de MUAMELE yapmışlardı bu MÜSAİTLER! Fazla bir çabaya da gerek yoktu bu iş için! YÜZLERİNE SÜRMELERİ yeterliydi! Böylece bembeyaz kağıt, küf, tükürük, sidik, kan ve irin içinde kalır, yeterince eski görünürdü!

 

Tuhafıma giden, bu MEDYA kalpazanlarının (sahte belge basan anlamında)  tutumu değildi!

 

Hangi amaca hizmet ettiklerini anlamakta güçlük çektiğim bazı çevreler, bu İĞRENÇ çabayı destekler şekilde davranıyorlardı. Bunlardan birisi DAM (Dersim Araştırmaları Merkezi). Kuruluş adına, dışlanmış bir türkücü bir açıklama yapıyor. Diyor ki:

 

ATATÜRK İLE SEYİT RIZA ARASINDAKİ GÖRÜŞMEYİ BİLİYORDUK. ......'IN HABERİ İLE KAMUOYU DA ÖĞRENDİ.

 

Ve ekliyor: KILIÇDAROĞLU AÇIKLASIN.

 

Buna benzer başka sesler de çıktı. İşin ilginç yanı, bu tip haberlerin HARAM MEDYADA bolca yer alması! Dersiniz ki, Dersim için gece gündüz inleyip gözyaşı döküyorlar! Sey(yid) Rıza için sabahlara kadar zikir çekiyorlar!

 

Sevgili okurlar, yukarıdan beri neyi anlatmak istediğimi anladınız mı?

 

Ortada bir filim fırıldak dönüyor! Üzerinde oyun oynanan şey ALEVİLERİN OYLARI!

 

Birileri bu oyların BÖLÜNÜP PARÇALANMASINI İSTİYOR! 

 

Haram Saray Mukimi ile iktidar partisinin böyle bir parçalanmayı istemesinden daha doğal bir şey yok! Çünkü, karşılarında yer alan partilerden birisinin iktidar alternatifi olması durumunda, kararsız oyların da o yöne kayacağını biliyorlar. Onlar için bu seçim ANORMAL ÖNEMLİ! Çünkü iktidar olmakla HAKİM KARŞISINA ÇIKMAK arasında bıçak sırtında, sırat köprüsündeler! Ayakları kaydığı anda HERŞEYİ KAYBEDECEKLER!

 

Milleti kamplara bölmek bu taktiğin önemli bir parçası. Dini hassasiyeti olan kesimler için kendileri iktidardan giderlerse perişan olacakları şeklinde bir algı yaratmaya çalışıyorlar. Ancak bu seçim için bu taktik yeterli değil! İnsanlar, gözlerinin önünde cereyan eden RÜŞVET, YOLSUZLUK, HIRSIZLIK olaylarına tepki gösteriyorlar. Üstelik ekonomik göstergeler, seçimde hangi sonuç çıkarsa çıksın iktidarı oluşturan unsurların kendi aralarında bir PAYLAŞIM savaşına gireceklerini gösteriyor.

 

Onlar da analarının dini gibi biliyorlar ki ALEVİ oyları kendi partilerine gelmez! Nasıl gelsin? Kendilerinden olmayan herkesin KAFASINI KESEREK BONCUK GİBİ İPE DİZEN ne kadar terör örgütü varsa onlarla dirsek temasındalar!

 

Ortada tek alternatif kalıyor! OYLARI BÖLÜP PARÇALAMAK!

 

Alevi vatandaşlarımızın bu MİTLERİ, TİTLERİ, TERTİPLERİ DÜZENLERİ, ALAVERELERİ DALAVERELERİ bildiği konusunda en ufak bir kuşkum yok. Bunların hedefi, iktidara olduğu kadar muhalefete de kızgın olan GENÇLER! Onların heyecanlarından, dürüstlüklerinden ve temizliklerinden yararlanmak istiyorlar! Bir kısmının ALEVİLİĞİNDEN bir kısmının KÜRTLÜĞÜNDEN, bir kısmının da DEMOKRASİ İLE İLGİLİ KAYGILARINDAN istifade etmek istiyorlar!

 

Bu seçim önemli. Bu yüzden de UFAK HESAPLAR PEŞİNDE KOŞMANIN, DUYGULARLA HAREKET ETMENİN zamanı değil.

 

Çünkü, HARAM KOALİSYON bu seçimde gerekli cevabı almazsa, BAŞKANLIK SİSTEMİ adı altında bir SARAY DİKTATORYASI kurulacaktır. Anayasa değiştirilerek MECLİS -şimdiki başbakan gibi- etkisiz kılınacaktır. Bütün ipler bir OLİGARŞİK yapının eline geçecektir! Şimdi üzerinde hesap yapılan ALEVİ oyları var ya! Suriyeli yeni yurttaşlarımızın oyları kadar önemli olmayacaktır!

 

Gençlerin dikkat etmesi gereken bir şey daha var. Kürt Siyasi Hareketi içinde HDP'nin yeri ZURNANIN SON DELİĞİDİR! Eğer öyle olmasa idi, üçüncü bir ülkenin gözetiminde DEVLETLE müzakere sürdüren İMRALI SAKİNİ, BARAJIN KALDIRILMASINI ilk şart olarak öne sürmez miydi? Size gelen HDP adaylarına şu soruları sorun:

 

1- Sarayın (has) adamları ile İmralı arasında hangi konularda anlaşma sağlanmıştır?

 

2- Sizin bu anlaşmadan haberiniz var mı? Varsa neden açıklamıyorsunuz?

 

3- HDP'nin bu anlaşmalardaki yeri neresi?

 

Size, deklere edilen ON MADDEDEN falan bahsedecekler, LAFI YUVARLAMAYA ÇALIŞACAKLARDIR! İnanmayın!

 

Benim son sözüm şudur:

 

Alevileri düşünmek, Sey(yid) Rıza'nın yasını tutmak, Dersim'in hakkını aramak!..

 

Haram Saray Medyasına kaldı ise  (IŞ)İD'İN ELİNE DÜŞMEK YEĞDİR! 


02 Mayıs 2015 Cumartesi 14:49
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA