19 Kasım 2017 Pazar

Haftaya bakış

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

AKP ve ortakları bugünkü iktidarı oluştururken, bir yerden emir almışlar gibi bu memleketin, kalantor takımı, liberalleri, partinin iktidara getirileceğinin kokusunu duyan kuzguni takımı, alavereciler, dalavereciler hemen bir yolunu bulup birer mevzi kapmanın yolunu aradılar. Daha düne kadar söylemediklerini bırakmadıkları gerici tayfasına methiyeler düzmeye, bir dinsel ve siyasal simge olan türbanı özgürlük sembolü ilan etmeye, normalde açık lise sınavlarına girse kazanamayacak olan, olayları 15 asır geriden takip eden fundamentalistleri de allame ilan etmeye başladılar. Kimisi cemaat ayaklarına yatıp ortadaki etli pilav için bir çay kaşığı elde etti! Kimi iktidar odaklarının bacaklarının arasından paçalarına sürtünerek (sözüm meclisten dışarı) bir akil kadrosu kapabildi. Çoğu da o kadar yalakalığa rağmen molla takımının oyuncağı oldu, ellerine bir şey geçmedi!

Şimdilerde bu güruh yine ortalıkta! Bir türlü erişemediği sevgili adına bir tarafından yazılmış sahte mektupla bir süre mutlu olduktan sonra, gerçek ortaya çıkınca eşekten düşmüşe dönen aptal âşıklar gibi döneleyip duruyorlar! Dövünmenin bini bir para!

- Efendim Başbakan demokrasi abidesi iken birden dönüp diktatör olmuş!

- Efendim, AKP özgürlüklerin kalesi imiş de şimdi El Kaide haline gelmiş!

Çoğu eşek yükü ile kitap okumuş, dünyanın yarısını gezmiş, beş vakit namaz hariç her şeyi bilen bu güruhun sadece hayal kırıklığı için ağladığını sanmam! Bunlar bir şeylerin kokusunu aldılar gene!

***

Hep söylüyorum. Bugün iktidarı elinde tutanlar, tek bir kör kuruş nerede ise orayı kendi babalarının mülkü sanıp, anında el koyuyorlar! Bir örneği geçen hafta yaşandı. FB Kulübü kongre yapıyor. Şimdiki başkan ezici bir çoğunlukla seçimi kazanıyor! Ancak ortada bir garip durum var! M. Ali Aydınlar isimli başkan adayı, seçim için (basından öğrendiğimiz kadarı ile) on beş trilyon para harcıyor! Adamda para çok, harcar harcar! Ancak seçim bitip Aziz Yıldırım (aslanlar gibi) seçimi kazanınca ilginç işler oluyor!

- Başbakan bir bahane ile Aziz Yıldırım’a ateş püskürüyor! Hemen arkasından birkaç bakan da kahve dibekçisinin hık deyicisi gibi aynı tonda adamı azarlıyorlar! Daha önce de Trabzonspor Başkanına destek veren başbakan değil miydi?

Neden? Çünkü M. Ali Aydınlar’ı oraya gönderip aday yapan ve günlerce başta TRT olmak üzere yandaş medya ile destek veren onlar! Yani seçimi, başbakanın şahsında iktidar ve destekçileri kaybediyor! Darısı diğer seçimlerin başına!

***

TRT demişken artık geleneksel hale gelen tepkimi dile getirmesem kendimi namuslu hissetmem! TRT, senin benim ödediğim vergilerle ayakta duruyor. Ama sayısını unuttuğum kadar kanaldan, benim değerlerime küfredip iktidarın propagandasını yapıyor! Hem de en aşağılık düzeyde! Ben kendi adıma, bu durumu kınamakla kalmıyorum! İçinde milyarda çeyrek kuruşum da varsa, bundan istifade eden, siyasi ve ekonomik çıkar sağlayan herkese haram olsun, it kanı olsun diyorum!  

Bir de FETVA: Bu kör kuruş yüzünden bu işin müsebbipleri öbür dünyada asla cennet yüzü göremeyecekler! Tersini savunan varsa gelsin, ayetlerle hadislerle ispat edeyim!

***

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, başbakana çıkıştı ya! Fakir fukara “…aha birbirlerine düştüler, inşallah sonları gelir…” tarzında sevinmeye başladı! Hiç umutlanmayın! Bunlar iktidar nimetlerinin başında oturuyorlar, kendilerini iyice kaptırmışlar! Daha önce defalarca gördük ki bu koalisyon bildiğiniz diğer oluşumlara benzemez! Ya sofranın başında oturmaya devam edersin ya da kaşığı elinden alıp seni tıkışlarlar! Şimdiye kadar, bu partide kim ağzına dürüstlük, adalet, namus gibi kavramları aldı ve direndi ise sonu feci oldu! Bu partinin asli kurucularından Abdüllatif Şener bunun en bariz örneğidir!

İhtimaller, daha doğrusu Arınç’ın seçenekleri fazla değil!

Ya, Deniz Feneri dolandırıcılığına gösterdiği tepkiden sonra olduğu gibi tükürdüğünü yalayacak, bu konuda bin sene sesini çıkar(a)mayacak; ya da bir dahaki seçimde meclisin kapısından geçemeyecek! Çünkü köprülerin altından çok sular geçti ve Arınç kendi siyasi gücünün alttan oyulduğunun farkında değil! 


13 Kasım 2013 Çarşamba 22:17
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA