19 Kasım 2017 Pazar

Futbol, sadece futbol mu?

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

Ülke futbolunun haline bakın. Nerede ise her gün modern bir STADYUM inşaatının haberi yayılıyor. İlleri bıraktık, ilçelerde de büyük stadyumlar inşa ediliyor. İşin bir tarafı bu. Diğer taraftan da FUTBOL SAHALARI TAM REZALET! En görkemli futbol mabetlerimizde bile çocuklar ayaklarını sahaya atar atmaz, ya derin bir çukura basarak, ya da beton gibi bir zemine çakılarak sakatlanıyorlar. Her maçta Kobani savaşı kadar sakat çıkıyor! 

Uzatmadan söyleyeyim. İki durumun da sebebi aynı. PARA, PARA, PARA!
Bizi öyle bir zihniyet yönetiyor ki sokakta BEŞ KURUŞ GÖRSELER yüzlercesi balıklama üzerine atlayıp iç ediyorlar! Bakanlıklar, belediyeler, kamu kuruluşlarına yerleştirilen personel, durmadan proje üretip İHALE açıyorlar! Yalnız bu arkadaşların amaçları farklı. Projelerin ve ihalelerin birincil amacı devletin parasını YANDAŞLARIN CEBİNE AKTARMAK! Spor tesisleri bu iş için çok uygun. Hem halkın gözünü boyayıp popülarite kazanıyorsunuz, hem de parayı DOSTLARIN CEBİNE AKTARIYORSUNUZ! Kanallar, hortumlar hazır, her kes payını alıyor! Sadece müteahhitler veya ticaret erbabı değil, hısımlar, yeğenler, oğullar paracıklar kazanıyorlar, bu yolla AZİZ MİLLETE de bir şeyler yapıyorlar tabii! Ancak yaptıkları çok hayırlı sayılmaz!

Doğru dürüst kış olmadı, neden sahalar KEL AYAZ! Yeşil çimler nereye gitti?
Arkadaşlar,  Allah bunlara öyle yetenekler vermiş ki, ellerine on tane çim verseniz, bunun dokuzunu paraya çevirip ceplerine atıyorlar, birisini sahaya dikiyorlar, onun da yarısını daha topçular sahaya çıkmadan  buharlaştırıyorlar!
Gelin futbolumuzu kimler yönetiyor, bir de ona bakalım: 
Futbol Federasyonumuzun başında, başkanı olduğu kulübü, Avrupa'daki futbolcu eskilerine ve antrenörlerine milyonlarca Euro enayilik parası vererek,  ihya etmiş, kendi kulübünün kapısına kilit vurarak, bir hesaba göre 880 Milyon, bir hesaba göre 1,5 Milyar  borç bırakmış, Dünyanın en kabiliyetsiz futbol yöneticisi var! Peki memlekette adam mı kalmadı da futbolun başına bunu getirdiler? Federasyon özerkmiş, özerkmiş geçin Allah aşkına! Bu arkadaş, siyasi iktidarın tahsildarı olarak atanmış bir personel! HARAM MEDYANIN bir kısmı bunun elinde! Yani bu arkadaş, iktidarımızın MEDYA ORTAĞI! Kulüp başkanları hop oturup hop kalkıyorlar. Neden? Çünkü futbol gelirlerinin büyük bölümü FEDERASYONA gidiyor. Federasyon, anlı şanlı kulüplerimizin hepsinden daha çok pay alıyor gelirlerden! Oradan da sana bana gelecek değil herhalde. Yandaşlara, AK Finansörlere, AK sponsorlara gidiyor! 

Bir de Türkiye Futbol Direktörü var. Milli takımın bir hocası varken, bu arkadaş da (hayrına!!!) GS' çalıştırırken AYARTILMIŞ, emir komuta zinciri ile getirilip Türkiye'nin Futbol Direktörü yapılmış! İyi de. Bu arkadaş zamanında Milli takım gelenden 4, gidenden 5 yiyor, bu takıma birden fazla gol atmayanı UEFA cezalandıracak nerdeyse, ama bu arkadaş, afili afili geziyor, hiç torununun çükünde değil! Türkiye, bunun zamanında 10'uncu sıralardan 56. sıraya gerilemiş, baba, Hollanda'dan bir beraberlik aldı diye,  Türkiye'yi Dünya Şampiyonu yapmış gibi gert gert geriniyor! Niye? Çünkü o da bu ÇAYIR BÜKEN DÜZENİN BİR PARÇASI! 
Kendisi ile ÖLÜNCEYE KADAR BAKMA SÖZLEŞMESİ yapılmış! Sadece A Milli takım değil, bütün kategorilerde futbol DİBİN DİBİNE VURMUŞ! HARAM MEDYADA federasyona ve Türkiye Futbol Direktörüne yönelik tek bir eleştiri satırı bulamıyorsunuz Futbolumuzun bu günkü perişan durumu için, gelmişimizi geçmişimizi eleştiriyorlar, kulüp başkanları, yöneticileri antrenörler, futbolcular yerden yere vuruluyor. Hatta anneler, bundan yirmi yedi sene önce neden Ronaldo veya Messi doğurmadılar diye vatan haini ilan ediliyorlar ama futbolun başındakilere karşı ÇIT YOK! Neden? Çünkü bunlar sarayın adamları! Bunlar Padişahlığımızın PARA BÜKÜCÜLERİ, ÇAYIR OTUNDAN ALTIN ÜRETEN SİMYACILARI!  
Şimdi sıkı durun! Kulüpler Birliği Başkanı kim? ŞİKE SÜRECİNDE adı binlerce sayfada geçen bir arkadaş! O günleri hatırlayın yahu! Bu arkadaş için neler yazılıp, neler çizildi. Ama kimse kılına dokunamadı. Aziz Yıldırım'ı alıp HAMUR GİBİ YOĞURDULAR, Eşkıyalıktan, Çetecilikten içerilerde süründürdüler, anasından emdiğini burnundan getirdiler. Adam  ERKEK çıkmasaydı, FB Ailesi arkasında durmasaydı ipe çekeceklerdi! Halbuki bu AK arkadaş, elini kolunu sallayarak gezmekle kalmadı, AK AK paralar kazandı, itibar ve şöhreti arttı. Şimdi gelmiş, bir şirket kurup futbol gelirlerini idare etmek istiyor! Tam da PADİŞAHI memleketi Anonim Şirket gibi idare etmek istediğini söylediği günlere gelmesi ne tesadüf?

Bazı  arkadaşlar diyorlar ki: 
"...yahu sen de bu iktidarla bozdun, başka bir şey bildiğin yok, ne olursa olsun, aktarıyorsun, dönderiyorsun, iktidarı suçlamak için bir bahane buluyorsun...".
Gelin sadece futbolumuzla ilgili olarak yüksek sesle düşünelim.
-Aziz YILDIRIM FB kongresini -ezici bir farkla- kazandıktan sonra, kendisine kim, hırs, kin ve nefretle cevap verdi? Kim, hazımsızlığını gizleyemedi?
-Kimin oğlu (ya da kızı) FB kongresinde Aziz Yıldırım'ın kazanmaması için aleyhinde açıkça çalıştı? 
-GS'ın stat açılışındaki yuhalama hadisesinden sonra, kim bu camiaya karşı düşmanca tavırlar takındı? AKP İstanbul  İl Kongresi neden GS'ın mabedinde düzenlendi? 
-Çarşı Taraftar Grubunun, terör suçundan yargılanmasını kim istedi ve sağladı?
-GS'ınTeknik Direktörü (gerçekte) Hamza Hoca mı? O değilse kim? 
-GS'ın başkanı Duygun Hoca mı? Yoksa kulübü PADİŞAHIN KULLARI  mı yönetiyor?  
-Yönetimin haberi yokken, GS'lı futbolcuları, BAYRAMDA ŞEKER TOPLAYAN ÇOCUKLAR GİBİ EL-ETEK ÖPMEYE KİM GÖTÜRDÜ? Amaç neydi? El etek öptüler de ne oldu? 
-Sezon başında İFLAS durumunda iken, 30 küsur futbolcu alan Trabzonspor'un maddi durumu neden diğer kulüplerden daha iyi? GÖMÜ MÜ BULDULAR? 
-Passolig denen MERET nereden çıktı? Kim bu işten MİLYARLAR GÖTÜRDÜ? 
... 
Gelin biraz daha gerilere gidelim, bir haber okuyalım:
Haberin başlığı şu : MAÇ BAHANE-DOSTLUK ŞAHANE. 
Yıl 2007. Yer Halep Olimpiyat Stadı. 
Al İttihad: 2 - Fenerbahçe :2 
Maçtan notlar: 
"...Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Halep Olimpiyat Stadı'nın açılışını Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ile birlikte yaptı. 
Beşşar Esad ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, saat 20.45'te stada gelerek açılışı, sembolik futbol toplarıyla yaptılar. Daha sonra tribünleri birlikte selamlayarak protokoldeki yerlerini aldılar. 
Başbakan Erdoğan, açılış nedeniyle Fenerbahçe'nin Halep'in Al İttihad takımıyla yaptığı özel maçı eşi Emine Erdoğan, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu ile birlikte izledi. Maçı Suriye Başbakanı Muhammed Naci Otri ile çok sayıda Suriyeli bakan ve bürokrat da izledi...".
Bu son kısmı,  bu adamlara güvenip de BARIŞ-MARIŞ lafları ile milleti kandırmaya çalışanlar için yazdım. Kendi adıma, bunlarla beraber CENNETE GİDERSEM namerdim!


 


30 Mart 2015 Pazartesi 12:59
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA