19 Kasım 2017 Pazar

Dilli İstihbarat Teşkilatı

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

Sanat okulundan atılma genç dedi ki arkadaşına;
- Bana birkaç parça elektronik malzemesi, iki kalem pil, birkaç parça ince kablo ver, ben sana İKTİDARIMIZIN MİT’inin hangi elemanı nerede ne konuşuyor dinleteyim! Biraz daha paraya kıy, daha teferruatlı malzeme al görüntüleri emrinde!

Arkadaşı cevap verdi:
- İktidarın MİT’i dedin, yanlış olabilir oğlum! Bu teşkilat, iktidarın MİT’i midir, bir ailenin kişisel MİT’i midir, yoksa bakanlarımızın aile efradına, ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî hısımları ile partinin MERCÜMEKLERİNE de hizmet vermekte midir? Çok belli değil!


Annesinin, elinden tutup okula götürmekte olduğu velet bağırdı:
- Anne bak! Televizyondaki amcanın MİT’i! 
- Oğlum, ne MİT’i? Nerden çıkardın! 
- Anne! Yutubda gördüm! Bu amca Oslo sürecine katılmıştı! Şu amca Kandil’den geldi, şunlar da IŞİD’e silah götürdüler, hem de tırla!


İktidarımızın en kararlı olduğu konulardan biri MİT Yasası’nda değişiklik yapmak, MİT’i tabanın isteği doğrultusunda düzeltmek!

E, nasıl düzelecek bu MİT?

Bu saatten sonra gidip “…hoca mıdır, istihbarat servisi başkanı mıdır…” diye müşteki olduğumuz Okyanus Ötesi Canavarı’ndan fikir almak, adaba ve racona uymaz!

Başkalarını dinlemek, gözetlemek, gizlice bilgi toplamakla görevli iken, başkaları tarafından dinlenen, gözetlenen ve haklarında bilinmedik bir şey bulunmayan mevcut yapıdan fikir alıp yasayı ona göre düzenlemek olur mu? Bana o da biraz çarpık gibi geldi!

E, ne yapacağız o zaman? Önce mevcut duruma bakalım isterseniz!

- Oslo süreci: Olağanüstü GİZLİ bu toplantıdaki bütün kayıtlar, şimdi çoluk
çocuğun elinde dolaşıyor! Bizim MİT kendi kasetlerini dinledikçe hayretler içinde kalıyor! Çünkü bu kadar teferruat kendi arşivlerinde yok! Onlar da sosyal paylaşım sitelerinden temin edip amirlerine tekmil veriyorlar!

- PKK ile mücadele: Dağdaki, şehirdeki, yurt dışındaki silahlı silahsız yapılara eleman yerleştirilmiş, bu elemanlar, terfian yükselerek örgüt içinde KOMUTAN veya YÖNETİCİ konumuna gelmişler! Ancak, kendilerini öyle kaptırmışlar ki kendilerini oralara yerleştirenlere karşı eylemler düzenlemeye başlamışlar, karakol basıp, yol kesmişler… Birbirlerini de örgüte “… aha bunlar MİT’tir…” diye ihbar etmişler!

- 17 Aralık süreci: Bir AYAKKABI KUTUSU BARONU ile birkaç bakan veledini 
PARALEL’cilerin pençesine düşmekten kurtaramamışlar! Öyle bir hale düşmüşler ki, PARALELCİ HAŞHAŞİLERE İSTİHBARATI DA BUNLAR TEMİN ETMİŞLER!

- Suriye Meselesi: Aman Allah’ım! Esad rejimini yıktık, yıkacağız diye yola 
çıkılmış! Yahu! İnsan bir kerecik olsun YANLIŞLIKLA BİR DOĞRU ADIM ATMAZ MI? Nerdee? Bunlar Esed rejimini yıkacağız diye önlerine gelen kanlı katil, ırz düşmanı sapıklardan oluşan her selefi grubu lojistik desteğe boğmuşlar! Bir bakmışlar ki destekledikleri bu ruh hastası gruplar, SURİYE MUHALEFET GÜÇLERİNE KARŞI SAVAŞMAKTALAR! Anlayacağınız, bunlar muhalefet güçlerini bu sapıklar vasıtası ile yerle bir etmişler! Bütün dünyayı Esed rejimini desteklemek zorunda bırakmışlar! Esed Rejiminin meşruiyetini sağlamışlar! (Seymour Herst’in iddialarından ve bu sapıklara cihad mahsulü seks köleleri temininden şimdilik bahsetmeyelim)!

Sağır Oda: Bizim Dışişlerinin, güvenliğin en üst düzede olduğu odasında yapılan toplantıda konuşulan ciddi konular, o odada bulunanların haricinde herkes tarafından dinlenmiş!


Nasıl düzelteceğiz bu MİT’İ, nasıl? 

Birkaç naçizane tavsiyede bulunmazsam uyarı görevimi yerine getirmemiş olurum.

1- YAPILANDIRMA (REORGANİZASYON) sırasında bakanlarımızın, isimleri özenle belirlenecek sadık vekillerimizin, onların çocukları ile yedinci dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarının ve parti MERCÜMEKLERİNİN, can, mal, iman ve PARA güvenliklerini sağlayacak, onları idari ve adli birimler ile güvenlik güçlerinden KORUYACAK bir daire kurulması asla ihmal edilmemelidir.

2- Yerinden yönetim ilkesi gereği, taşra teşkilatı kurulması ve hiçbir komplekse kapılmadan bunların başına güvenilir partililerin getirilerek, parti örgütlerinde fedakarca çalışan zevatın dahi iktidar nimetlerinden istifadeleri sırasında karşılaşabilecekleri zorlukların önlenmesi gerekir.

3- Küreselleşen dünyaya ayak uydurmak için vekil veya bakanlarımızın, ev ve iş yerleri ile hayır hasenet işleri için kurdukları VAKIFLARDAKİ NAKİT HAREKETLERİ için teknik birimler kurulmalıdır. Bu birimler üstün teknoloji ile donatılmalı, ev, işyeri ve vakıflar ile uygun görülecek başka noktalara, idari ve adli birimlere çaktırılmadan süratli PARA NAKİLLERİ behemehal bunlar tarafından gerçekleştirilmelidir!

4- Paralelciler ile onların uluslararası işbirlikçilerinin BEŞİNCİ KOL faaliyetleri göz önünde bulundurularak, MİT’imizin güvenliğini sağlayacak, MİT’imizi koruyup kollayacak, MİT’İMİZE İSTİHBARAT TEMİN EDECEK PARALEL BİR BİRİM DAHA KURULMALIDIR!

Aman kulak ardı edilmesin! Konu mühimdir!11 Nisan 2014 Cuma 23:58
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA