19 Kasım 2017 Pazar

Çamurcu(n)lar

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

Malatya’da, utanması sıkılması tükenmiş, insani değerleri ayakaltına almayı alışkanlık haline getirmiş, CAHİL (mi cahil), BENCİL (mi bencil), GICIK (mı gıcık) bir güruh var!

Dünya yıkılsa, yer yerinden oynasa, uçak düşse, bardak kırılsa aynı türküyü söylüyorlar, bunu da halka FİKİR diye yutturmaya çalışıyorlar!

Bu son seçim (ve ertesi) bunların foyalarının iyice dökülmesine yol açması bakımından yararlı oldu!

Göbeği gökyüzü görmüş yalancı pehlivan gibi açığa düştüler! 

İki BÜYÜK dertleri var: CHP ve Malatya Milletvekili Sayın Veli AĞBABA. 

Kendi aralarında ve özel toplantılarda, CHP ile bir ilgilerinin ve bağlarının olmadığını gururla söylerler! Seçimlerde CHP’nin bir tek oy eksik alması için canlarını dişlerine takar çalışırlar! Bunu yaparken de hep aynı bahaneye sığınırlar: 

- Evenim (efendim) Yönetiiiim!!! Evenim gösterdikleri adaylaaaaar! Evenim!!!!

- Evenim Veli Ağbabaaaaaaaaaa!!! 

Demek isterler ki:

- Adayları beğenmiyoruz, İl yönetimini, İlçe yönetimlerini beğenmiyoruz, milletvekilini beğenmiyoruz, onun için CHP’nin aleyhine çalışıyoruz! 

Pek, erdemli bir davranış değildir ama –hadi- siyaset götürür diyelim. 

Ama gerek parti içindeki kongrelerden, gerekse seçimlerden sonra aynı türküyü çığırmaya başlarlar! 

- CHP de CHP! Veli Ağbaba da Veli Ağbaba! 

- Biz demiştik!

Ulan Oğlum! Size ne CHP’nin başarısından başarısızlığından? Siz hiç istisnasız her seçimde CHP aleyhine çalışmıyor musunuz? Seçimlerden başarısız çıkmışsa en çok siz sevinmiyor musunuz? 

Sevgili okurlar! Bu adamları iyi tanımanız, gerçek amaçlarını iyi kavrayabilmeniz için bıkmadan usanmadan yazmaya kendimi mecbur hissediyorum!

Gelin mertçe konuşalım. Bu son seçimde bunlar SADECE AKP’YE YARANMAK İÇİN CHP ALEYHİNE ÇALIŞTILAR! AKP’nin seçimleri kaybetmeyeceğini ve iktidarda kalmaya devam edeceğini tahmin ettiler! DOĞRU ATA OYNADILAR! 

Kalkıp hiç kimseye, 

- Neden şu partiye çalıştın, neden falan partiye oy verdin (veya vermedin) diye sormaya kimsenin hakkı yok! 

Benim ifrit olduğum, bunların seçimden sonra ellerine tefi dömbeleği alıp hep bir ağızdan aynı türküyü söylemeleridir. Konu ne olursa olsun, lafı dolandırıp CHP’ye ve Sayın Veli AĞBABA’ya getirmeleridir! 

Seçim sonuçlarını değerlendirmek, ondan sonuçlar çıkarmak benim bilgi ve kabiliyetim dışındadır. Zaten bu değerlendirmeler, BÜYÜK ÖLÇÜDE, sübjektiftir ve İZAFİDİR (görece anlamında).

Kaldı ki bu işi takip edenler, Malatya genelinde AKP’nin bir miktar oy kaybettiğini, CHP’nin de oran olarak oylarını az da olsa arttırdığını söylüyorlar! CHP için bu başarı mıdır, hezimet midir? Tartışılabilir! 

Ancak, her işin bir raconu vardır. Partinin politikasını eleştirmek herkesin hakkıdır! Siyasi olarak bir partinin genel başkanının, il başkanının, yöneticilerinin, sözcülerinin söylediklerini, eylemlerini de eleştirebilirsiniz.

Ama siz bir partinin aleyhine çalışmışsanız, o partinin İÇ İŞLERİNE karışmak sizin hakkınız ve haddiniz değildir! 

Şimdi ben kalkıp, (örneğin) MHP’nin Malatya Yönetimini eleştirsem, MHP’nin adaylarını eleştirsem, bu yönetimin istifasını istesem, adayların da partiden atılmasını istesem, hatta daha ileri gidip genel başkanın artık MHP’yi yönetemediğini ileri sürsem bu NORMAL bir şey mi olur? 

Peki, bunların derdi nedir? CHP ve Ağbaba ile ne alıp veremedikleri vardır? Vallahi, kestirip atmak kolay değil! Ancak herkesin bildiği bazı sebepleri var. 

Bir kere Veli Ağbaba karşısında MUHALEFET eden kişileri desteklemişler ve her seferinde başarısız olmuşlardır. HAZIMSIZLIK VE HASET söz konusudur!

Parti içinde TUTUNAMAMIŞLARDIR. Eke eke konuşmaktan başka bir şey yapamamışlar, kitleye bir şey verememişler, politika üretememişler, kendilerinden başka her şeyi BEĞENMEMENİN dışında hiçbir şey yap(a)mamışlardır.

Demokrasi anlayışları sakattır.  Bunlar kendilerini partinin ve her şeyin üstünde gö(ste)rmek şeklinde bir KOMPLEKSLE MUZDARİPTİRLER! Gidecekler, ayak ayak üstüne atacaklar, herkes bunlara saygı gösterecek, onları aday gösterecek, tıpış tıpış da oy verecek, onlar da gidip istedikleri makama –lütfen- oturacaklar! 

Helva mı var? Bu millet aptal mı? Sizin ne zaman, ne için, kimin için çaba gösterdiğinizi bilmiyor mu? Sizin İKTİDAR KORKUSU veya DALKAVUKLUĞU için CHP aleyhine çalıştığınızı kimse bilmiyor mu? 

CHP İl ve İlçe yönetimlerinin eleştirilecek bir sürü yönü vardır. Genel Merkezinin ve teşkilatlarının da vardır. Bunlar parti içinde tartışılır, konuşulur. 

İhanet içinde olanların hiçbir şeye hakkı olamaz! 

Sayın Veli Ağbaba, Malatya’nın yetiştirdiği en önemli politik simalardan biridir. Yakından tanıdığım için hiç tereddütsüz söyleyebiliyorum. Malatya’yı kucaklayıcı bir yapısı vardır. –bana göre- Malatya’nın gülen yüzü, geleceğidir.  Ne yazık ki Malatya’ya bir şeyler vermeye çalışan, buna kabiliyeti olan insanların sayısı fazla değil. Şahsen, Malatya için bir şeyler yapmaya çalışan insanlara karşı, hasetle, hazımsızlıkla, acımasızca eleştiri yöneltilmesini, önlerinin kesilmeye çalışılmasını içime sindiremiyorum. 

Mevlüt Aslanoğlu’na, Fatih Hilmioğlu’na, Veli Ağbaba’ya ve onlar gibi başka değerli insanlara karşı haksız saldırılara sessiz duramayışım bundandır. 

Siyasi partilerimiz ve demokratik kitle örgütlerimiz bu –profesyonel- ÇAMURCU(N)LARDAN kurtulmadıkça demokrasi yolunda işimiz zordur! 16 Nisan 2014 Çarşamba 00:36
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA