19 Kasım 2017 Pazar

Cahiliye devri

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

Başbakanımız konuşmayı çok seviyor! Diyor ki:
 
Çocuklarımız okudukça cahilleşiyorsa…
 
Ne demek bu şimdi?  Böyle eğitim sisteminin içine tüküreyim demek! 
 
Peki eğitim sisteminden şikayetçi olan kim? Bu işin baş sorumlusu. Bu ülkedeki yürütmenin başı. Bu arkadaş, bundan iki ay evvel iktidara gelse, Eğitim Bakanını çağırıp “…bana şu ülkenin eğitim sisteminin bir fotoğrafını çekin…” diye emir verip durumu değerlendirdikten sonra bir açıklama yapsa anlarsınız! 
 
Ancak bu kardeş, ONBİR YILDIR iktidarın başında! KESİNTİSİZ! 
 
Bu alanda koalisyon ortağı falan yok! Kendi deyimleri ile astıkları astık, kestikleri kestik! Dahası var. Eğitim sisteminin bütün kurum ve kuruluşlarında, çok az istisnalar hariç bu arkadaşların zihniyeti hâkim. Günümüzde hiç kimsenin hatırlayamayacağı bir zamandan beri, bizim eğitimimizde MUHAFAZAKÂR bir zihniyet bütün imkânları elinde bulundurarak eğitimi yönlendiriyor. Bu süre içinde, bir solcunun, bir liberalin, demokrasiye –gerçekten- inanan bir insanın, hatta bir çevrecinin, hatta ve hatta karşı görüşteki insanlara hoşgörü ile davranılmasını özümsemiş bir insanın eğitim kurumlarının herhangi bir yerinde ETKİN BİR görev alması mümkün olmamıştır. Yahu bırakın eğitimi yönlendirmeyi, mecburiyet durumları hariç, belli bir görüşün dışındaki insanlar okul müdürü dahi yapılmamıştır. 
 
Bunlar iktidar olduğunda yedi yaşındaki çocuk, bugün on dokuz yaşındadır ve bütün eğitim hayatı bunlar tarafından yönlendirilmiştir. Eğer bu çocuktan bir halt çıkmamışsa sorumluluğun tamamı bunların değil midir?
 
Başbakan, konuşmayı üniversite diye bize yutturulan mahalle mekteplerinde yapıyor ya, bir de o tarafa bakalım! Eskiden YÖK Başkanlığı veya o alanda önemli görevler üstlenmiş bir sürü muhafazakâr bu beyefendinin partisine katılmıştır. İktidarları döneminde, açık mikrofonun karşısında itiraflarda bulunan bir zavallının atanmasından başlayarak YÖK ve üniversiteler yönetimleri bunlar tarafından hallaç pamuğu gibi atılmıştır. YÖK’te ve üniversite yönetimlerine kendi adamlarını atamışlardır. Bizden olsun, çamurdan olsun zihniyeti ile sırf yandaştır, sırf avradının başı kapalıdır, sırf bıyıkları dudaklarının üzerinde kırpılmıştır diye herhangi bir kabiliyeti, liyakati, feraseti ve hatta bilgisi olmayan insanlar, eğitim kurumlarına yerleştirilmiştir! 
 
İktidara, direnen, iktidarı eleştiren, ONURLU insanlar, deliller uydurularak, evlerinden derdest edilmişler, Başbakanın savcıları tarafından suçlanmış, Başbakanın mahkemelerinde müebbetlere çarptırılmışlardır! 
 
Ancak, bütün bunlara rağmen, hala Başbakanın ve bu iktidarın yaptıklarını eleştirenlerin kökü kazınamamıştır. Gençleri susturmak mümkün olmamıştır! Gençler başbakanı ve arkasındaki güçleri korkutmuşlardır! Başbakanın ödü kopmuştur! 
 
Başbakan ve arkasındaki güçler tek bir aykırı sese tahammül edememektedirler! 
 
Onların istediği gençlik bu değildir! Namazını kılacak, orucunu tutacak, iki elini önünde birleştirip bunların emirlerini bekleyecek, kafasını asla ve kat’a yukarı kaldırmayacak, hiçbir şeyi sorgulamayacak, hiçbir şeyden rahatsızlık duymayacak bir gençliktir amaçlanan! 
 
Allah var, yıllardır bu konuda epey mesafe de kat etmişlerdir! Bunların sadık insanlarına baksanıza! İtiraz yok! Olayları kavramaya çalışmak yok! Sorgulama yok! Muhakeme yok! HAK ARAMA YOK! HUKUK ARAMA HİÇ YOK!.. 
 
Kafanı yerden kaldırmayacaksın, bunlar ne derse başını sallayıp kabul edeceksin, önüne ne atarlarsa kapıp arkanı dönmeden gideceksin! Senin yerine onlar düşünecek, senin hakkında onlar karar verecek! İstedikleri insan tipi bu! 
 
İnsan azıcık Allah’tan korkar yahu! Eğitim kurumlarını babanın çiftliği haline getirmişsin! Üniversiteleri partinin şubeleri haline getirmişsin! Bilimi hayatın her alanından silmişsin! Hala tatmin olamamışsın! 
 
Bu CAHİLİYE ortamı bile bunları tatmin etmiyor! Yıllardır, İmam-Hatip Okullarında kendi partilerine MİLİTAN yetiştiriyorlar! Demek ki o da yetmemiş, şimdi bütün okulları İmam-Hatip yapma peşindeler! 

Başbakan aslında haklı! 

TEK SERMAYESİ CEHALET! 


 


28 Ağustos 2013 Çarşamba 15:23
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA