19 Kasım 2017 Pazar

Böyle gider mi - 1

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

Rüşvetin tarihi eskidir. Sümer tabletlerinde, başarısız bir öğrencinin, sınıf geçmesi için öğretmenine RÜŞVET ver(il)diği anlatılır. Bertrand Russel, bugünkü Batı Medeniyeti’nin öncüsü olan Yunanlıların bazı VATAN PARÇALARINI rüşvet karşılığı sattığından bahisle, herkesin atalarından gurur ve övünçle bahsederken biraz daha ihtiyatlı davranmalarını ister! 

Bizim alnı secdeden kalkmak bilmeyen SAHTEKÂR sözde İslamcılar ile haklarında tek bir kelime öğrenme zahmetine girmeden Orta Asya’dan geldiklerini söyledikleri ATALARI ile övünen sözde milliyetçi yavrukurtçuklar, RÜŞVETÇİ atalarının erdemlerini ispat için bir ton ŞEHİR EFSANESİ uydururlar! Bunlardan en meşhuru, gâvur illerine sefere giderken yedikleri ARMUT(!)un parasını dalına asan yiğitlerle ilgilidir! Halbuki Şair Fuzuli felsefeyi “…selam verdim, rüşvet değil deyu almadılar…” şeklinde özetlemişti!

Bu ülkenin SAĞ seçmeni, oy verdiği politikacıların devletin ve milletin malını cebine indirmesini onlar için bir HAK olarak görür. Rüşvet yemeyenleri kınar ve ayıplar! Gelmiş geçmiş bütün Merkez Sağ partilerin harcadıkları parada devletçe kendilerine verilen ödeneklerin toplam harcamaları içindeki payı devede kulak bile değildir!

Meseleyi dinleyin:

Elazığ’da, Göçebe Beritan aşiretinden gelip nasılsa, eskilerin tabiri ile “…Elazığ’ın yarısını satın alır…” haline gelmiş Hacı Dreh isimli biri vardı. Halk arasında bu şahsın ne kadar CİMRİ olduğu ile ilgili meseleler anlatılırdı. Bunlardan biri, Hacı Dreh’in, ayakkabı boyacısında kalan 5 Kuruş para üstü için bir adamını on defa boyacıya gönderip istemesi ile ilgilidir. İşte bu Hacı Dreh, 1977 seçimlerinde, o zamanın İktidar Partisi Lideri Süleyman Demirel Elazığ’ı ziyaret ettiğinde 30-40 ticari taksi tutup, içine Bit Pazarı boş gezenlerini katıp konvoyda bulunmalarını temin ederdi ki, zaten o günün şartlarında Elazığ’da tutulacak taksi kaldığı da şüphelidir!

(merkez) Sağ seçmeni yolsuzluk ve rüşvet konusunda bu kadar MEŞREBİ GENİŞ gösterirken, SOL seçmen için bildiklerimi söylemesem namuslu davranmış olmam! 

Bu ülkede YOLSUZLUK VE RÜŞVETE GÖZ YUMUYORLAR DİYE KOALİSYON ORTAKLARINI SUÇLAYAN VE BU YÜZDEN DE SEÇİM ARİFESİNDE KOALİSYONU BOZAN CHP, KENDİ SEÇMENİ TARAFINDAN, YOLSUZLUĞUN ÜZERİNE GİTTİ, RÜŞVETİ KINADI DİYE, CEZALANDIRILARAK PARLAMENTO DIŞINDA BIRAKILDI SAYIN SEYİRCİLER! 

Şu son seçimin sonuçları, bizim hala TARİHİMİZE LAYIK bir toplum olduğumuzu göstermiştir ki ben en çok seçim sonuçlarına şaşıranlara şaşırdım!

Neler olmuştu bir çırpıda hatırlayalım mı?

1- İktidar partisinin kaymak tabakası ile onların koalisyon (pardon şirket) ortakları, anormal bir refah düzeyine kavuştular.

2- 17 Aralıkta, teferruatını anlatmaya gerek görmediğimiz bir RÜŞVET ve YOLSUZLUK operasyonu yapıldı, gözaltılar, tutuklamalar v.s...

3- 25 Aralıkta, ADLİ MAKAMLAR, YENİ BİR OPERASYON BAŞLATMAK ÜZERE İKEN, YASA DIŞI HER TÜRLÜ YOLLA BU OPERASYON ÖNLENDİ!

4- Her şey ayan beyan ortada idi. MERCÜMEK’in biri dedi ki: Vallahi, bu işin esas sorumlusu falancadır! (yolsuzluk konusu) projelerin hepsinden haberi var, altında da imzası var!

5- Falanca kişi dedi ki: Eğer, 25 Aralık Operasyonunu (tabii ki tamamı YASA DIŞI YOLLARLA) önlemeseydik, civcivlerimin yolunu izleyerek bana ulaşacaklardı!

6- Daha sonra ortaya çıkan tapeler, kayıtlar;
a) Bir HAVUZ medyası için salma salındığını,
b) Birilerinin (millet olarak) bizim … KOYDUĞUNU, 
c) Birilerinin, Kur’an-ı Kerim’i MAKARAYA sardıklarını, RÜŞVETİ İLAHİ YÖNDEN DE MEŞRULAŞTIRMAK İÇİN FETVA BİLE TEMİN ETTİKLERİNİ, 
d) Ancak, ortaya çıka(rıla)nların buz dağının görünen kısmı olduğunu, v.s., v.s.

gösterdi!

Haklarında fezlekeler düzenlenen, çocuklarının evlerinden koltuk takımından buzdolabından çok para sayma makineleri ve kasalar çıkanların, bir gün çıkıp da “…biz RÜŞVET yemedik, YOLSUZLUK yapmadık, bunlar iftiradır…” dediklerine şahit olmadım. Yine birilerinin çıkıp “…ulan haysiyetsizler, bizim oğlanın evinde BİR MİLYAR Yüro (Euro) ne arasın…” dediğini de duymadım! Tam aksine seçim meydanlarında, hem bu eylemler yüceltildi, hem de bu işi ortaya çıkaranlara; cemaate, yargıya ve polislere küfür ve hakaretler edilerek seçim kazanıldı!

(Aziz) Milletimiz, dinine hakaret edenlere ve … koyanlara kıyamadı!

Ama dikkat ettiniz mi? YİNE DE İŞLER BU ARKADAŞLAR İÇİN HİÇ İYİ GİTMİYOR! 

Neden?

Onu da bundan sonraki yazımda anlatmaya çalışacağım! 12 Mayıs 2014 Pazartesi 17:17
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA