19 Kasım 2017 Pazar

Allah’ın tokadı ve fırsat

Hasan Yiğitler

Hasan Yiğitler

E-Posta : hasanyigitler@gmail.com

Yenigün’de yazmaya başladığım zaman – kendimce- AKP’nin bir röntgenini çekmiştim. Tespitlerimden önemli olanlarını çok net hatırlıyorum. 

AKP’nin dayandığı bir ideolojik temel yoktur! Kur(dur)ulan şey bir şirkettir, hatta bir konsorsiyumdur! 

Bu tip oluşumlarda ahlaki değerler ile ilgili kaygılar olmaz! 

Her şey çıkar esasına dayalıdır! 

AKP, 12 Eylül’ün devamıdır! Varlıklarını 12 Eylül’e borçludurlar! 

Aradan bu kadar zaman geçti. Benim gibi yıllarını politik gelişmeleri izleyerek geçiren eski tüfeklerin dedikleri fazlası ile çıktı. Konsorsiyum içinde yer alan, masa başında müzakereler ile bu oluşuma katkı veren her kesim istediğini aldı. 

ABD (ve tabii ki İsrail), bu dönemde Türkiye’yi atlama tahtası olarak kullandı. Ortadoğu’daki itibarsızlığını unutturdu! Bütün kritik ve stratejik planlarını bu yolla hayatta geçirdiler! Neticede Türkiye’nin Ortadoğu’daki siyasal ve stratejik ağırlığı sıfıra indi! Ortadoğu’da Arap Baharı adı altında ne kadar alçak, rezil, insanlık değerlerine aykırı eylem varsa Türkiye bunlar için basamak yapıldı! ABD alacağını aldı. İsrail’i burada daim kılmak ve petrol kaynaklarını kontrol etmek şeklindeki iki amacını gerçekleştirdi!

AB, Türkiye’den, siyasal ve ekonomik olarak ne istiyorsa elde etti! Temel dış politik konularda Türkiye’yi devre dışı bıraktı. Gümrük Birliği vb yollarla ekonomik kanalları kontrol etti. Alacağını, Türkiye’yi döve döve, küfür ede ede elde etti! Ama sıra vermeye gelince yan çizdi, uzaklaştı. Şu anda Türkiye AB’ye herhangi bir Afrika ülkesinden daha uzak!

Memlekette ne kadar tarikat, cemaat varsa bu konsorsiyumun içinde yer aldı. Ülkenin maddi kaynakları bunların emrine verildi. Cumhuriyet’in değerlerinin altından girip üstünden çıktılar! Bırakın kurumsallığı, kişisel olarak da alacaklarını aldılar! 

Bu partiyi oluşturan eski merkez sağcılar, eski Milli Görüşçüler, eski ülkücüler de eski değerlerine ve liderlerine küfür ederek bu milletin kaynaklarına balıklama daldılar! Aksırıncaya kadar, tıksırıncaya kadar yediler! Yemeye devam ettikleri konusunda bir şüphe var mı?

Liboşlar, baboşlar ve her çeşit “…..oşlar”, kimin eşeğine binse onun türküsünü söyleyenler, gözü asla doymaz sahte Müslümanların oyuncağı oldular! Bunların önüne birer kaşık mama koydular, medyada konuşmalarına ve akıl mantık kabul etmez kaypak fikirlerini söylemelerine izin verdiler. Canları sıkılınca da mamalarını kesip bunları artık tamamen kontrol altına aldıkları medyadan tıkışladılar, paketlediler, arkalarına teneke bağlayıp bağrışmalarını, zırlamalarını dinleyerek eğlendiler! 

En alt kademede solcu eskileri yer aldı! Bunların eline iki ucu b.klu birer değnek tutturdular! Kimliklerini, kişiliklerini ellerinden aldılar! Ancak, zaten kendileri dahil hiç kimseye faydası olmayan bu tipler doya doya aşağılanmayı kâr saydılar! 

Konsorsiyumun içinde kim namus lafını ağzına aldıysa aşağılayarak kapının önüne koydular! AKP’nin kısa tarihi, ağzına namus lafını alan insanlara karşı kazanılmış zaferlerle dolu!

Nihayet Allah-ü Teala daha fazla izin vermedi ve bu günahkar güruhun ağzının üstüne şaplağı indiriverdi! Hiçbir dünyevi gücün asla gücünün yetmeyeceği bir şekilde, hiçbir tereddüde, hiçbir kuşkuya yer vermeksizin gerçeği ortaya çıkarıverdi! 

Allah-ü Teala’nın sonsuz sabrını bile taşıracak kadar yoldan çıkmış, yordamı şaşırmış bu güruh, Nataşalarla –birlikte- basılmış ağzından dua eksik olmayan Karadeniz uşağı gibi iş üstünde yakalanıverdi! Kurban olduğum Allah, bizlerin yapamadığını yaptı ve geri kalanını tamamlamamız için ışığı yaktı. 

Böyle suçaltı durumlarda, suçu işlediği öne sürülenlerin ve onların çıkar ortaklarının çantalarını alıp gitmelerini, boyunlarını büküp yargılanmayı beklemelerini ummak kadar saftriklik olamaz! Halk olarak onları adam içine çıkamayacak duruma getirmek birincil görevdir! Ama başta devletin başı olmak üzere ve esas sorumlu muhalefet olmak üzere tereddüt geçirirseniz Allah-ü Teala ne yapsın? 

Öyle bir hale geldik ki dışarı çıktığında tükürük deryasında boğulması gerekenler meydanlara çıkıp hırsızlığı, yolsuzluğu, şerefsizliği açıkça savunmaya başladılar! 

Şimdi de ortaya çıkan pisliği unutturmak ve devleti kangren gibi saran pisliğin ortaya çıkmasını engellemek için saldırıya geçtiler! 

Dokuz yerinden ağır yaralı bu şer cephesini yıkmak için toplum harekete geçmezse yarın hırsızlığın iktidarın hakkı olduğunu da Anayasa’ya sokarlar, aslında devleti elinde tutanların yolsuzluk yapma hakları bulunduğunu da ayet ve hadislerden yola çıkarak meşru hale getirirler!

Yarın anamızın donunu elimizden alırlarsa elimizi açıp Allah-ü Teala’dan bir şey istemeye yüzümüz olmaz!

Benden söylemesi! 
 


13 Ocak 2014 Pazartesi 22:47
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA