18 Ekim 2017 Çarşamba

Erkekler Biraz Sussa Ne Güzel Olacak!

Deli Gaffar

Deli Gaffar

E-Posta : deligaffar@gmail.com

Tamam, iktidara yakın islamcı kadınların içinden de çok fazla hadsiz, ahlaksız çıkıyor, ancak hiç biri sözde okumuş, kendini adam belleyen erkeklerin düştüğü duruma düşmüyor. İhtimal, cinayete kurban giden kişinin içinde bulunduğu durumu, yaşadığı acıyı, korkuyu kadınlar gerçekten hissedebiliyorlar, çünkü zaten bu cehennemi onlar tüm ömürleri boyunca yaşıyorlar.

Erkeklerse her konuda söyleyecek fikirleri olduğu gibi bu konuda da mutlaka pek değerli tespitler yapmak zorunda hissediyorlar. Oysa yazdıklarından, konuştuklarından anlıyoruz ki aslında konuyu anlamamışlar bile!


Bir erkek, başbakan rolü yapan emanetçinin Şehir Üniversitesi’nde öğretim üyesiymiş, “pembe otobüs gelirse bu işler biter” diyor. Cahil mi? Hayır, basbayağı kötü niyetli, islamcı ve tüm islamcılar gibi fırsatçı !


Erkek bir şarkıcı, bir tür meyda soytarısı, “sen laiklik deyip mini etek giyersen tecavüz de uğrarsın” diyor. Bu adamın sadece beyinsiz olduğunu düşünebilir miyiz? Hayır, bundan daha önemlisi bir zamanlar AKP’den aday adayı olacak kadar “reisçi” olmasıdır.


Başka bir erkek, bakan olmuş, “benim kızımın başına gelse silahı çeker cezasını kendim verirdim” diyor. Erkek ya hani, neredeyse “ben de onun…” diye başlayacak lafa. Mahalle kasabı kadar aklı olmayan adamlar devleti yönetiyor!


Bir başka erkek, Gezi’deki çokkültürcü arkadaşlarımızın pek sevdiği bir dost, İhsan Eliaçık, “erkekler tecavüz etmesin ama kadınlar da teşhircilik yapmasın” diyor? Kendisi antikapitalist bir islamcıymış. Demek ki islamcı olmak zırvalamaya yetmekle kalmıyor, yedi mahalleye yetecek kötülüğü de üretebiliyor!


Al sana bir erkek daha, en tepelerde, hüloğcuların, kefencilerin rüyası bir bey. Güya cinayeti kınayacak,“çağdaşlık denilerek kadın metalaştırılıyor” diyor. Siyasetçilere laf yetiştiriyor. Niye? Çünkü oy hesabı peşinde bir siyasetçidir ve islamcıdır, çağdaş yaşamdan, kadın özgürlüğünden nefret eder, o da Özgecan’ın cesedini fırsata çeviriyor.


Katilin işaretini yaptığını örgütün başındaki “kurtçu”, “karısını döven erkeğe gösterilen elitist tepki” diyor! Bak bak bak, alçak bir adama dur demek, onun elini tutmak “elitistlik” oluyor! Tabii ki bu nasihatleri veren de bir erkek!


Adını sanını bugüne kadar duymamış olduğum başka bir tanesi, yine bir erkek, RojevaKurdistan sitesine yazı yazmış, “Bir Kürt kızı daha Türk alçaklığına kurban gitti”diyor. Kardeşimize reva görülen alçaklıktan ırkçılık çıkarmakla kalmıyor bir de arada Erdoğan’a diyor ki“Sümeyye’ye tecavüz edilmesini ister miydin”. Ahlaksızlığın boyutlarına bakın, düşmanına bile onun kızının bedeni üzerinden “yürüyor” ! Sitenin şöhretli yazar ve tabii ki erkek editörü de utanmadan bunu yayınlıyor.


Tiviıtrda feysbukta yine tamamı erkekler tarafından yazılan ve “hakım derken bokum” diyen tonla mesaj dolaşıyor. Mesela birisi “Özgecan için ayaklananlar, Kobane’de Kürt kadınlarına tecavüz edilirken neredeydiniz” diye soruyor, bir başkası “Özgecan milliyetçi bir Türk’tü oh oldu diyor”.


İslamcı ve faşist erkeklerin kafası her konuda karışık olduğu gibi bu konuda da karışık ve saçmalamaya pek meyyaller. Kadınların da islamcısı ve faşisti var, ama dediğim gibi, büyük olasılık az biraz empati kurabildiklerinden böyle büyük çamlar devirmiyorlar.


İslamcı ve faşist erkeğin ve onunla beraber erkekleşen kadının tutarlı olduğu tek nokta var : kadınlar adına ahkam kesme ve her boku bilme hastalığı!


Solcu erkekleri kayırdığım sanılmasın, onlar da susmayı bilmiyorlar, maşallah hepsinin anlatacak o kadar bol fikri var ki ! Ulan tecavüze tacize uğrayan, dövülen, aşağılanan, öldürülen kadın.. Senin de bir zahmet fikrin eksik kalsın arkadaşım, azıcık susmayı dene. Yok!  İlla akıl verecek yol gösterecek… Ancak şunu da teslim etmem gerekiyor, solcu kadınlar diğer kadınlara göre daha ileride olduklarından bunlara pek papuç bırakmıyorlar, erkekler bir laf ederken daha temkinli davranmak zorunda kaldıkları için daha az saçmalıyorlar.


Olayı öğrendiğim günden beri uyku uyuyamıyorum, kardeşim Özgecan’ın yüzü gözümün önünden gitmiyor. Öfkelenemeyecek kadar büyük bir acı içindeyim. Ağzıma da söyleyecek çok laf geliyor, ben deliyim, biliyorsunuz her konuda edecek lafım var, ama susuyorum. Kadınlar kendi hesaplarını görürken parazit yapmak istemiyorum. Çünkü kadınlar bir kez ayağa kalkarsa bu işi çözerler, bizi de kurtarırlar biliyorum, onların aklına da fikrine de bileğine de güveniyorum… Bana bir görev, bir iş düşer mi ben ona bakıyorum.28 Şubat 2015 Cumartesi 22:18
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA