18 Ekim 2017 Çarşamba

MHP ve HDP, 1 vekilin peşinde!

mhp-ve-hdp-1-vekilin-pesinde

Malatya’dan bir milletvekilliğini az bir oyla kaybeden MHP birinci sıra adayını değiştirerek seçim çalışmalarını sürdürürken, oylarını 7 kat artıran HDP de bir vekillik kazanma peşinde.
01 Ekim 2015 Perşembe 19:28

7 Haziran seçimlerinde Malatya’da 1 milletvekilliğini bin 500 civarında oyla kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 1 Kasım seçimlerinde vekil çıkarabilmek için çalışmalarını yoğun olarak sürdürüyor. 1. sıra adayını değiştiren MHP’de Arif Yıldız’ın yerine ilk sıraya getirilen Şinasi Kazancıoğlu ziyaretlerine devam ediyor.

Battalgazi Muhtarlar Derneği'ne, kalabalık bir heyetle ziyarette bulunan MHP milletvekilli adayları Şinasi Kazancıoğlu, "Ülkemizin içinde bulunduğu durum ile ilgi olarak gerek ekonomik gerekse milli güvenlik açısında olan son olumsuz durumlar insanları tedirgin etmekte, insanlar geleceğe umutsuz bakmaktalar. Hem ekonomik anlamda hem de güvenlik açısında kaygılar var. Bu ülkenin birliği dirliği açısından. MHP olarak bizler bunun mücadelesini vermekteyiz. Her şeye çare olabilmek için sizlerin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu. 

HDP’Lİ AYDIN ERDOĞAN’DAN YOĞUN ÇALIŞMALAR

Halkların Demokratik Partisi (HDP) de Malatya’dan bir milletvekili çıkarabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Milletvekili aday listesinde değişiklik yapan, ancak 1. sıra adayını değiştirmeyen HDP, Malatya’da Aydın Erdoğan ile yoluna devam ediyor. Erdoğan’ın bayram süresince ve sonrasında çalışmalarını yoğun olarak sürdürdüğü öğrenilirken, Akçadağ ve Doğanşehir ilçeleriyle Ören mahallesini ziyaret ettiği ve ilgiyle karşılandığı belirtiliyor. 


Erdoğan, Ören mahallesi ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Biz barajı geçmeseydik Kılıçdaroğlu, AKP ile koalisyon görüşmeleri yapamazdı. Hiçbir şey istemeden, bakanlık mevkii istemeden, bizim istediğimiz savaş olmasın, kan dökülmesin bu birinci şartımızdı. İkinci şartımız ise zaten o şart CHP ve MHP’nin de şartları idi, AKP’nin yolsuzluklarının hesabının sorulması. İki yıllık bir düzeltme çalışması yapılır atamalar, yargı yerine oturur iki yıl sonra bir seçime gidilirdi. Yan çizen Devlet Bahçeli oldu. Eğer biz 10,5 ile barajı geçip 50 Milletvekili çıkartsaydık, AKP hükümet kuramasaydı Bahçeli buna razıydı. Bahçeli şunu gördü: HDP kendilerini geçecek, kendilerini değil başkalarını da geçecek. Bundan ürktüğü için her türlü çözümü ret etti” dedi.

“BARIŞI İSTEMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Aydın Erdoğan, bu ülkede her zaman barış, eşitlik, özgürlük için mücadele ettiklerini ve bu mücadelelerinden asla vazgeçmeyeceklerini kaydederek, şunları söyledi:

“Biz AKP ile CHP’nin hükümet kurasında yeri geldiğinde her türlü desteği vermeye hazırdık ama bir şartla çözüm süreci, barış süreci devam edecek halka kurşun sıkılmayacak, kan dökülmeyecek. Biz ne kredi peşinde, ne mevkii makam peşinde, nede başka bir şeyin peşinde hareket ettik sadece ve sadece bu topraklarda barışı istedik, eşitlik ve adaleti istedik, bundan da vazgeçmeyiz. Bedeli ne olursa olsun vazgeçmeyeceğiz. Arkamızda bıraktığımız kırk, elli yıllık mücadelede bugün HDP çatısı altında bir araya gelmiş bütün bileşenlerinin hedefi bu ülkede eşitlik, özgürlük ve adalettir.” 

(Fotoğraf: HDP adayı Aydın Erdoğan'ın mahalle ziyaretlerinden) 


Haber Kaynağı: MALATYA YENİGÜNHaber okunma sayısı: 1718

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA