20 Ekim 2017 Cuma

HDP: Bu sefer Malatya’dan vekil çıkaracağız

hdp-bu-sefer-malatyadan-vekil-cikaracagiz-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya İl Başkanı Hasan Şahin, 1 Kasım’da yapılacak erken seçimde Malatya’dan milletvekili çıkaracaklarını söyledi. Şahin HDP Malatya İl Örgütü’nün seçim çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 12:59

YSK’nın 1 Kasım’da erken seçim olacağına belirtmesinin ardından, şu an da seçim çalışmalarına start vermiş olduklarını belirten Şahin, “Bizde yarın Eş Başkanlar olarak Ankara Genel Merkez’e davet edildik. Çarşamba günüde bir değerlendirme yapılacak. Bu değerlendirmenin sonucu biz seçim startını vereceğiz. İlimizde de heyet ve komisyonlarımızla seçime yönelik ve aday kabul komisyonları yeniden değerlendirme yapılacak. Değerlendirmeler çerçevesinde seçime en iyi şekilde hazırlanacağız” dedi.

“HEP BİRLİKTE KAOS ORTAMINDAN ÇIKACAĞIZ”

Koalisyon kurma sürecinde 45 gün boyunca insanların oyalandığını savunan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Koalisyonu başaramadılar. Koalisyonun olmamasının nedenlerini hepimiz biliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’nın Başbakan’a müdahalesi. Başbakan kendi özgür iradesiyle Hükümeti kurma çabası göstermelik bir çabaydı. Boşu boşuna 45 günlük sürede insanları oyaladılar. Biz böyle olacağını biliyorduk. Kendileri yeniden seçim denemesine gidiyorlar. Umarım halkımız bunu çok iyi değerlendirir ve bu değerlendirmeler sonucunda 1 Kasım’da AKP’ye ikinci kez dersini verir. Biz HDP olarak bu sefer hedefimiz iktidar. Daha önceki seçimde ‘Bizler Meclise’ diyorduk. Şu anda öyle bir sorunumuz yok. Türkiye halkları bizi iktidara taşırsa, biz Türkiye halklarını çok daha iyi yöneteceğimizi, emeklerinin dışarıya peşkeş çekilmeyeceğini, ülke kaynaklarının kendi içinde değerlendirileceğini en iyi savunacak bir iktidar oluruz. Halkımızın bundan şüphesi olmasın. Malatya halkına da buradan sesleniyorum. Madem önümüze böyle bir seçim dayadılar, sizler bunu çok iyi değerlendirirsiniz. HDP’nin yanında halkların demokrasisine omuz vererek hep birlikte kaos ortamından çıkacağız. Buna olan inancım tam.”


“BU SEFER VEKİL VE VEKİLLER ÇIKARACAĞIZ”

Malatya’da bir önceki seçimde vekili son 10 günde iktidar ve muhalefetin kirli oyunlarıyla kaybettiklerini söyleyen Şahin, “Sahada kullandıkları kirli dilden dolayı kaybettik. İşte bizim iktidarla işbirliği yapacağımız iddiasında bulundurlar ve halkımız gördü ki böyle bir şey yok. Halkımıza söz vermiştik böyle bir şey olmayacak. Biz Tayyip Erdoğan’ı Başkan yaptırmayacağız dedik ve sözümüzde durduk. Bu 2-3 aylık süre bizim sözümüzde durduğumuzun teğidi oldu. Gördüler ki biz sözümüzde durduk ve Erdoğan’ı başkan yaptırmadık. AKP’yi iktidar yaptırmadık. Onlarla herhangi bir iktidar işbirliğine de girmedik. Hiçbir alanda onların kirli politikalarına alet olmayan HDP vardı. Bunu halkımız gördü ve bu sefer vekil ve vekilleri kesinlikle çıkaracağız. Malatya halkı bunu hak ediyor.” ifadelerini kullandı.


“YENİ BİR LİSTE ÇIKABİLİR”

Son olarak Malatya’da adayların değişip değişmeyeceği konusuna değinen Şahin: “Yeni bir liste çıkacak diye düşünüyoruz. Yeniden değerlendirme olacak diye düşünüyoruz. Bizde aday kabul komisyonu da kurulacak. Bu durumda yeni arkadaşlarında başvurabileceğinin göstergesi. Bizler kimlerin aday olacağı önemli değil, kimin bizimle yürüyeceği çok önemli” açıklamasında bulundu. 

 

Haber Kaynağı: MALATYA YENİGÜNHaber okunma sayısı: 1477

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA