20 Ekim 2017 Cuma

“AKP’yi yıkacak tek parti CHP’dir”

akpyi-yikacak-tek-parti-chpdir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "Biz tercihimizi çiftçiden, üretenden, esnaftan, işsizden, işçiden yana yaptık" dedi.
23 Nisan 2015 Perşembe 13:19

Ağbaba, CHP 3. Sıra Milletvekili Adayı Berna Karadaş, CHP Doğanşehir İlçe Başkanı Ali Uçar ve partililerle birlikte Doğanşehir ilçesini ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, kendisine iletilen sorun ve istekleri dinleyen Ağbaba, 7 Haziran'da yapılacak olan genel seçim için destek istedi. Veli Ağbaba'ya vatandaşlar büyük bir ilgi göstererek, 'çalışmalarınızdan memnunuz' dediler. 

"MAZOT'U 1,5 LİRA YAPACAĞIZ"

 İlçe ziyaretinde bir vatandaşın mazotla ilgili isyanını dinleyen Ağbaba, Cesur Yüreklerin iktidarında mazotu 1,5 lira yapacaklarını söyledi. Ağbaba, 'Mazotu fiyatını sabitleyip, çiftçiye 1,5 lira yapacağız. Mazotu 1,5 lira yaparsak çiftçinin cebine para girer, maliyeti azalır. Kayısının fiyatını bir yıl önceden açıklayacağız" dedi.

"BİZ TERCİHİMİZİ SİZLERDEN YANA YAPTIK"

Malatyalıların ve Doğanşehirlileri mahcup edecek hiç bir şey yapmadığını ve herkes için çalıştığını kaydeden Ağbaba, "4 yıl boyunca sizleri, bana oy verenleri ve vermeyenleri mahcup etmemek için, Malatya'da övüneceğiniz bir milletvekili olsun diye gece gündüz demeden çalıştım. Bu dönem önemli bir şansı yakaladık. CHP'nin açıkladığı programa baktığımız zaman ciddi bir iktidar alternatifi olduğumuz görülecek. İktidarın bütün kalemleri, bakanları CHP'ye saldırıyor ve 'sen niye mazotu 1,5 lira yapacaksın? Sen parayı nereden alacaksın' diyor. Yapacağımız her şeyin kaynağı belli. Mazotun 1,5 lira olmasının kaynağı belli. Sen parayı kaçak saraya vermez, mazota verirsen, mazotu 1,5 lira yaparsın. Yeter ki tercihini doğru yap. Biz tercihimizi çiftçiden, üretenden, esnaftan, işsizden, işçiden yana yaptık. Asgari ücreti bin 500 TL yapacağız. Nasıl yapacağız? Asgari ücretin üzerindeki vergiyi kaldıracağız. Türkiye'deki bütün özgürlük, demokrasi üzerinde AKP'nin yapmış olduğu bütün olumsuzlukları gidereceğiz. Herkes bilsin ki, bir siyasi partinin genel başkanı bir şeye imza atıyorsa, '100 gün sonra istifa edeceğim' diyorsa, bu doğrudur. Herkesin desteğini bekliyoruz" şeklinde konuştu. 

"AKP'Yİ YIKACAK TEK PARTİ CHP'DİR"

AKP'nin tek alternatifinin Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu dile getiren Veli Ağbaba, AKP'yi yıkacak tek partinin CHP olduğunu kaydetti.  Ağbaba, milletin desteğini boşa çıkarmadığını ve herkes için çalıştığını belirterek, "Nerede bir sıkıntı varsa orada oldum. Pozantı cezaevinden Kobani'deki Kürtlere, Kerkük'teki Türkmenlere kadar herkesin sesi soluğu oldum. AKP'nin Malatya'daki tek alternatifi Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Biz ne kadar güçlü olursak, sizde o kadar güçlü olursunuz. Onun için eksiksiz hepinizin desteğini bekliyoruz" diye konuştu.

 

Haber Kaynağı: MALATYA YENİGÜNHaber okunma sayısı: 2374

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA