18 Ekim 2017 Çarşamba

Ağbaba: Türkiye’de kavga yoksa!..

agbaba-turkiyede-kavga-yoksa

Veli Ağbaba dernek ziyaretinde konuştu.
02 Ekim 2015 Cuma 14:57

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Türkiye, Ortadoğu ülkesi değilse, mezhep savaşları, etnik kimlik kavgaları yoksa İstiklal Savaşı’nda Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması sayesindedir” dedi, ardından ise “Türkiye huzursuzluk içinde, özellikle seçimden sonra, Suruç ile birlikte şehit haberleri gelmeye başladı” diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Malatya Şubesi’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Halit Ziya Öztürk, gazi ve şehit yakınlarının sorunlarını anlatarak, “Bizler, Kıbrıs, Kore, İstiklal savaşına katılan gazileriz. Bizlerin çok hakları gasp edildi. Gaziler hakları ödenenler ve ödenmeyenler diye ikiye ayrıldı. Sosyal güvencesi olanlar, olmayanlar diye ikiye ayrıldı” dedi.

“DEVLET BABA” VURGUSU!..

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Gazilerimizin uğradıkları haksızlıkları, mağduriyeti biliyoruz. Devlet baba kendi evlatları arasında ayrım yapmamalı. Kıbrıs’ın bağımsızlığını kazanma mücadelesinde, oradaki insanların Kıbrıs’ta yalnız bırakılmaması uğruna mücadele verenler unutulmamalı. Yine İstiklal Savaşı hepimiz için çok önemli” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE KAVGA YOKSA!..

Ağbaba, şunları söyledi: “Türkiye, Ortadoğu ülkesi değilse, mezhep savaşları, etnik kimlik kavgaları yoksa İstiklal Savaşı’nda Laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması sayesindedir. Bu nedenle Devletin ayrım yapmaması gerekiyor.”

TÜRKİYE HUZURSUZLUK İÇİNDE!..

Ağbaba, daha sonra ise şöyle devam etti: “Türkiye huzursuzluk içinde, özellikle seçimden sonra, Suruç ile birlikte şehit haberleri gelmeye başladı. Toplum da alışmaya başladı. Şimdi bir iki şehit haber olmuyor, 10-15 olursa haber oluyor. Türkiye’nin gençlerinin insanların toprağa düşmemesi gerekiyor. Şehitlerimiz çok zorluklarla yetiştiriliyor. Türkiye’nin pek çok yerinde, güpegündüz şehrin ortasına mayın patlatılıyor. Kimin koyduğunu kimse bilmiyor. Düşünün, Cezmi Kartay Caddesi’nin ortasına 2 yıl önce mayın konmuş, üzerine asfalt dökülmüş ama kimse bilmiyor. Kimse takip etmiyor. Devletin istihbarat teşkilatı ne yapıyor? O gençlerimiz niye ölüyor. Hiç kimse sorumluluk almıyor. Türkiye’ye barış gelmesi için CHP İktidarına ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.


Haber Kaynağı: MALATYA YENİGÜNHaber okunma sayısı: 2180

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


GÜNDEM

Saçlardan sürükleyenlere ne oldu?

Manisa'da Gülen cemaati'ne yönelik operasyonda gözaltına alınan başörtülü kadınlara kelepçe takılması

Başörtülü vekil darp edildi, gaz yedi

HDP'li vekillerin de olduğu gruba polis sert bir şekilde saldırdı.

EMEP'ten başkanlık sistemine karşı çağrı

Emek Partisi (EMEP) 1 Kasım seçim sonuçlarıyla ‘tek başına iktidar’ olan AKP’nin ve Saray’ın başkanlık

TOKİ konutları için kura çekilecek

Malatya'da TOKİ konutları için 17-18 Kasım günlerinde kura çekimi yapılacak.

Büyükşehirde gündem meyve!

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi'nde nar, ceviz ve üzüm ikramı yapıldı.

Hayvan haklarında sınıfta kaldık

Hayvan Hakları İzleme Komitesi, AB Türkiye İlerleme Raporu'nda hayvanların "hakları olan canlılar olarak değil;

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

MALATYA - HAVA DURUMU

MALATYA